Parafia pw. św. Stanisława BM i św. Jadwigi Śąskiej w Osobnicy

VI Koncert Kolęd “Dla tej Miłości Maleńkiej”:

04.03.2017 22:26

W dniu 22 stycznia 2017 r. odbył się Koncert Kolęd „Dla tej Miłości Maleńkiej” zorganizowany przez Regionalne Stowarzyszenie Rozwoju Kultury i Parafię w Osobnicy.


V Koncert Kolęd “Dla tej Miłości Maleńkiej”:

08.02.2016 11:24

Już po raz piąty w bieżącym roku, tradycyjnie w ostatnią niedzielę miesiąca stycznia odbył się Koncert Kolęd “Dla tej Miłości Maleńkiej”, zorganizowany przez Regionalne Stowarzyszenie Rozwoju Kultury w Osobnicy i Parafię, przy współfinansowaniu Gminy Jasło. Na koncercie wystąpili kolejno: Julia Brągiel, Marta Ulaszek, Trio w składzie: skrzypce – Iwona Gawron i Kamila Turek, flet – Izabela Krygowska, przy akompaniamencie Pana profesora Jana Zygmunta. Następnie wystąpił Chór “Laurenti” z Warzyc pod dyrekcją Mateusza Gałuszki. Potem zaśpiewała Katarzyna Ślusarczyk, Chór “Cecylianum” z Osobnicy pod dyrekcją Państwa Agaty i Mariusza Delikat, Aleksandra Brągiel, Orkiestra Dęta z Solistką Dorotą Piróg-Myśliwiec pod dyrekcją Pana profesora Jana Zygmunta, Dominika Ulaszek, Chór Młodzieżowy “Cantate Deo” z Osobnicy pod dyrekcją Pani Moniki Twarduś, Krystian Bąk, Kapela Ludowa “Trzcinicoki” z kierownikiem Stanisławem Marszałkiem, Agnieszka Rewiś, której akompaniował nasz Organista Jacek Dybaś. Konferansjerkę poprowadzili Chrzyści: Lucyna Wątroba i Roman Zawada. Koncert kolęd zakończyła Msza św. koncelebrowana przez ks. Proboszcza Czesława Szewczyka, ks. Wikariusza Andrzeja Chmiela i ks. Kazimierza Marka.


Więź z Chrystusem. Uroczystość NMP Królowej Polski (Jasna Góra – 3.05.2015):

31.05.2015 21:08

W uroczystość NMP Królowej Polski, będącą zarazem rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 maja, wsłuchujemy się w jasnogórskim sanktuarium w to, co Duch mówi o więzi chrześcijanina z Chrystusem, o Maryi, najdoskonalszym obrazie tej więzi oraz o tym, jak owa więź z Chrystusem objawia się w świecie polityki.


Wierność prawom moralnym ratuje naród:

31.05.2015 21:02
Doświadczenie życiowe i codzienna obserwacja poucza nas, że o trwałości budowli decyduje wiele elementów: przede wszystkim fundament, ale też materiał budowlany i umiejętność wykonawców. Podobnie jest z trwałością wspólnot ludzkich. O ich znaczeniu, sile i godności decydują zasady, jakimi zamierzają się kierować, cele jakie stawiają przed sobą i metody, jakimi będą się w realizowaniu celów posługiwać. Ale Pan Jezus w dzisiejszej ewangelii (J 10, 11 n.) zwraca uwagę, że fundamentem społeczności Kościoła jest On Sam, jako dobry pasterz. A dobry pasterz daje życie swoje za owce. On je zna, ceni i naraża się dla nich. Demaskuje niebezpieczeństwa, wyszukuje pożywne pastwiska i staje do konfrontacji z wilkami, bo wie, że z dziką bestią, głodną krwi nie da się dialogować.

Koncert kolęd 2015 - Dla tej Miłości Maleńkiej:

08.02.2015 18:37

Pod taką nazwą przebiegł już kolejny, IV Koncert Kolęd zorganizowany w dniu 1 lutego 2015 r. przez Regionalne Stowarzyszenie Rozwoju Kultury i Parafię w Osobnicy. Podczas koncertu zaprezentowali się kolejno Soliści: Katarzyna Ślusarczyk, Dominika Ulaszek, Aleksandra Brągiel, Krystian Bąk, Monika Ulaszek przy akompaniamencie Organisty Pana Jacka Dybasia i Oliwia Dybaś. Następnymi wykonawcami byli: Zespół Cecylianki z Osobnicy pod dyrekcją Pani Moniki Twarduś, Schola z Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Harklowej pod przewodnictwem Pani Agnieszki Kosiba, Kapela Ludowa „Trzcinicoki” której kierownikiem jest Pan Stanisław Marszałek, Zespół Muzyczny „Haftowane Nuty”, Chór „Cecylianum” z Osobnicy którego dyrygentami są Państwo Agata i Mariusz Delikat oraz Orkiestra Dęta z Solistką Dorotą Myśliwiec pod dyrekcją Pana Prof. Jana Zygmunta.


Wdzięczne serca z Gwatemali:

06.07.2014 13:33

To już kolejne wakacje, które z wielką radością mogę przeżywać wśród Was. To dla mnie czas odpoczynku i spotkania z Rodziną i Wami oraz możliwość podziękowania za Waszą pomoc w imieniu naszych Parafian z Gwatemali – dorosłych, młodzieży i dzieci. Przywożę Wam wdzięczne serca wielu dzieciaków, które w dwóch częściach naszej Parafii, dzięki Waszym ofiarom mogły uczestniczyć z radością w „Wakacjach z Bogiem”. Mogły pod opieką katechistów i młodzieży przez tydzień brać udział w katechezie, zabawach, konkursach, robótkach ręcznych oraz zjeść upragniony posiłek i słodycze, których niejednokrotnie nie mogą otrzymać od rodziców. Uśmiech na twarzy tych dzieciaków niech będzie dla Was motywem do radości, której daje uczynione dobro.


„WIRUJĄCE FATIMSKIE SŁOŃCE”:

20.10.2011 12:53

(...) Sobotni poranek 8 października zgromadził nas licznie wokół naszej Świątyni, by w przepięknej scenerii złotej jesieni poświęcić siebie, uporządkować i przygotować To miejsce, by w sposób szczególny wyrażało słodycz i piękno Maryi. Takie też były zamierzenia w doborze zieleni i kwiatów do przystrojenia świątyni i figury Najświętszej Mateńki, słoneczniki, złocienie, przepiękne lilie, trawy bambusowe, liguster złocisty , irga , cyprysy i tamaryszek w całości oddawały promienie niczym słońce bijące w naszej świątyni. Czwartkowy dzień 13 października br. od samego poranka zapowiadał się pochmurny, wietrzny, przeplatany deszczem, mimo tej aury co jakiś czas pojawiało się słońce, które podobnie jak „fatimskie wirujące słońce” zwiastowało nam, że zbliżają się w naszej parafii chwile łaski, chwile tajemniczego płomienia w sercu, chwile całkowitego powierzenia i oddania się Mateńce Różańcowej.